Ara Karar Cevabı Dilekçesi

Adli ve İdari Yargı tarafından ilk derece olsun ikinci derece olsun yapılan yargılama sırasında hakimin yargılamayı yürütmek amacıyla verilen kararlara denmektedir. Bu kararlar yargılama son verme amacı gütmeyip, bilakis yargılamanın tamamlanması için gerekli hususların tamamlanmasına yönelik kısaca verilecek olan asıl karara hizmet için kurulan hükümlerdir.

Ara kararlar genellikle kurum ve kuruluşlardan eksik görülen hususların temini şeklinde olabileceği gibi taraflardan da belilhususların tespitini isteyebilir.

Kurum ve kuruşlardan hüküm kurularak temini istenen hususlara kurumlar yargılamanın geçikmesine mahah vermeden ivedikle cevap vereleri gerekmektedir. Yine Ara karar ile taraflardan herhangi birinden bir hususun tamamlanması veya açıklanması vb. gibi taleplerde bulunulması halinde Mahkeme tarafından belirlenen gün içerisinde talep edilen eksikliklerin giderilmesi gerekmektedir. Mahkeme tarafından belirtilen gün içerisinde eksikliğin giderilmemesi halinde bu hususun açıklanmaması nedeniyle verilecek kararda aleyhinize sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ara-karar-cevabi.png
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ara-karar-cevabi.png

Faydası olabileceğini düşünerek sitemiz açmış olduğunuz bir davada veya tarafı bulunduğunuz bir dosyada Mahkeme tarafından sizden talep edilen ara kararın Mahkemeye iadesi için gerekli olan dilekçe örneğini paylaşıyoruz.

Örnek vasfında sitemiz tarafından hazırlanan ve yukarıda PDF formatında paylaşılmıştır. Sitemiz tarafından paylaşılan PDF formatındaki Ara Karar Cevap Dilekçesini bilgisayarınıza Word formatında indirerek bilgsayardan Ara Karar Cevap Dilekçesi hazırlayabilirsiniz.

Sitemizde paylaşılan dilekçeler örnek vasfında olup, her hukuki işlemin kendi içinde farklılıklar barındığı unutulmamalıdır. Sitemiz hukuki konularda bir avukattan yardım almanızı tavsiye eder. Sitemiz paylaşımları ulaşırken herhangi bir ücret talebinde bulunmaz, üyelik şartı istemez. Ulaşmak istediğiniz içeriğe ulaşabilmeniz için en basit yöntemleri kullanır. Zaman ve performansınızı düşürecek hiçbir reklam kullanmaz. Sitemizin daha iyi hizmet sunabilmesi görüş ve önerilerinizi bize iletiniz, Sitemizi daha iyi yerlerde göre bilmek için lütfen tanıdıklarınıza tavsiye edin.

Paylaşılan dilekçesi word formatında bilgisayınıza indirmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Takip Talebi

İcra takiplerinde kullanılan takip talebi örneği ve konu hakkında merak ettikleriniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir