Vasi Dilekçesi (İstek Üzerine) İndir

Yaşlılık
Engelli

Vasi tayini ilgili kurumlar tarafından vesayet makamına ihbarda bulunularak tesis edildiği gibi bazı durumlarda vesayet altına alınmayı kişeler kendileri isteyebilirler. Kişiler ilerleyen yaşları nedeniyle önceden takip ettiği işlerini yaşlılık nedeniyle takip edemeyebilirler. Aynı durum hastalık içinde geçerli olabilir, yakalandıkları hastalık nedeniyle işlerini yürüteme bilir bu gibi durumlarda şahıs vesayet makamına  (Sulh Hukuk Mahkemesine) müracaat ederek vesayet altına alınmasını isteyebilir. Yukarıda  yaşlılık nedeniyle ve hastalık nedeniyle vesayet altına alınma taleplerini içerir dilekçe örnekleri paylaşılmıştır.

 PDF formatında  paylaşılan örnek dilekçeleri  bilgisayarınıza indirip, üzerinde değişiklik yapmak için lütfen aşağıdaki butonu tıklayarak ulaşabilir.

 • Dilekçe İndirme 
 • Site İçi Arama
 • Tavsiyeler 
 • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

3 comments

 1. abdullah köse

  merhabalar babam Alzheimer hastası olduğu için vasi davası açmam gerekiyor bunun için örnek olarak hangi dilekçe
  yazabilirim

  • Sn Abdullah Köse, Sitemizde yayımlanan vasi dilekçeleri içerisinde akıl zayıflığıyla dilekçe örneğinde paylaşılmıştır. İlgili sayfamızı ziyaret ederek akıl zayıflığı ve akıl hastalığı dilekçelerimizi bilgisarınıza indirerek, üzerinde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Ayrıca sitemizin arama motorundan farklı konularda dilekçe örnekleri temin edebilirsiniz. Sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İlgili sayfa linki:https://dilekceindir.com/dilekce-ara/vasi-dilekcesi-akil-zayifligi-ve-hastaligi-nedeniyle-indir/)

 2. Selam Ben %93 görme engelliyim. Sol gözüm hiç görmüyor sağ gözüm çok az görüyor..
  Dışarıya yanımda biri olmadan çıkamıyorum. Hastaneye, bankaya vs yerlere abim götürüp getiriyor. Bu durumu resmileştermek için abimi VASİ tayin edilmesi için mahkemeye başvurduk. Mahkemenin gönderdiği hastane vasilik kararı için akıl ve ruh sağlığı birimine gönderiyor. Ama asıl bizim için gerekli GÖZ birimine sevk etmiyor. Mahkeme ile gelen hastaları göz bölümüne gönderemeyiz diyorlar. Görme engelli olup ta vasilik kararı çıkartan var mı acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir