UZLAŞTIRMACI EK SÜRE TALEP DİLEKÇESİ

UZLAŞTIRMA SÜRESİ

Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 17. maddesinde belirtildiği üzere Uzlaştırmacı dosyayı kabul ettikten sonra  otuz gün içinde uzlaştırma işlemlerini sonuçlandırması gerekmektedir. Uzlaştırma işlemleri bu süre içerisinde sonuçlanmaması halinde uzlaştırmacıdilekçe ile büroya bizzat veya UYAP portal sistemi üzerinden büroya başvurması halinde ilgili savcının onayı ile 20 gün uzatılabilir, bu süre aynı  büroya dilekçe ile başvurma ve savcının onayı şartıyla bir kez daha 20 gün olarak uzatılabilir. Neticeten uzlaştırmacı dosyayı kabul ettikten sonra dosyayı maksimum süresi 70 gün sonra teslim edebilir.

UZLAŞTIRMACI EK SÜRE TALEP DİLEKÇESİ

Uzlaştırmacı dosyayı teslim aldıktan sonra ilk 30 gün bittikten sonra  ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna uzatma için dilekçe ile müracaat gerekmektedir. Uzlaştırmacı tarafından verilen talep dilekçesi ilgili Cumhuriyet Savcısı tarafından onaylandığı taktirde uzlaştırmacı ek süre talebi kabul edilmiş olur. Uzlaştırmacı ek süre talep dilekçesini UYAP portal üzerinden göndermeleri halinde talep sonuçlarını portaldan takip edebilmektedirler. .

PDF formatı

Yandaki resmi tıklayarak sitemiz tarafından hazırlanan uzlaştırmacı ek süre talep dilekçesini inceleyebilirsiniz. Bu dilekçeyi isterseniz bilgisayarınıza word formatında indirerek  basit birkaç düzenleme yaptıktan sonra büroya teslim edebilir  veya UYAP portalı üzerinden ilgili büroya gönderebilirsiniz. 

Eğer dilekçeyi indirmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki linki tıklayarak dilekçeyi indiriniz. Sitemizi ücretsiz üye olarak veya sitemize ait sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek yeni içerik ve yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz. 

Ek Süre Talep Dilekçesi

  • Dilekçe İndirme 
  • Site İçi Arama
  • Tavsiyeler 
  • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir