Özürsüz ve İzinsiz Görev Yerine Geç Gelmek

PDF formatı
JPEG Formatı

Devlet memurları belirlenen mesai saatlerine riayet etmek zorundadırlar. Herhangi bir mazereti olmaksızın ve amirinden izin almaksızın göreve geç gelme fiili disiplin cezasını gerektirebilir. Herhangi bir mazereti olmaksızın ve amirinden izin almaksızın görev mahalline geç gelen memur hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125/A-b maddesi gereğince disiplin soruşturması başlatılabilir. Bu madde uyarınca açılan disiplin soruşturmasında memur haksız bulunması halinde uyarma cezası ile cezalandırılabilir.

Ayrıca Başlatılan disiplin soruşturmasına karşı disiplin soruşturmasına yapan disiplin amiri veya muhakik tarafından memurdan savunma  istenmesi gerekmektedir. Savunma alınmadan memura ceza verilemez.  Disiplin soruşturması yürüten tarafından Memura 7 günden az olmamak üzere belirlenen süre içerisinde savunmasını yapması istenir. Bu süre içerisinde savunmasını yapmayan memur, savunma yapma hakkından vazgeçmiş sayılır. Bu nedenle disiplin soruşturması açılan memur belirlenen süre içerisinde kendisini savunması önemlidir.

Yukarıda izinsiz ve mazeretsiz bir şekilde görevine geç gelen memur hakkında başlatılan disiplin soruşturmasına karşı savunma dilekçesi örneği verilmiştir. Dilekçe örneği PDF ve JPEG formatı olmak üzere iki farklı formatta paylaşılmıştır. Dilekçe örnek vasfındadır. Dilekçeyi word formatında indirip üzerinde değişiklikler yaparak savunma dilekçesi olarak kullanmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir