İDARİ YARGI HARÇLARI VE POSTA MASRAFLARI

İdari Yargı Harçları ve Gider Avansları

Bilindiği üzere İdare Mahkemeleri, Vergi Mahkemeleri, İdare Dava Daireleri, Vergi Dava Daireleri ve Danıştay tarafından alınacak olan maktu ve nisbi harçlar 192 sayılı Harçlar Kanununun 138 maddesi gereği her yıl , yıl başından sonra geçerli olmak üzere yeniden değerlenme oranı belirlenerek Resmi Gazetede yayınlanır. Buna göre tüm harçlar hesaplanarak yeni takvim yılında yeniden değerlendirme oranı hesaplanan harçlar üzerinden işlem yapılır. (Sayfamızda güncel harç listesini incelemek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz) Bazı kullanıcılarımız önceki yıllara ait harçlara bazı zamanlarda ihtiyaç duyduklarını ve ihtiyaç duydukları bu zamanlarda geçmişe dönük harçları ve gider avanslarının listesini bulmakta zorluklarla karşılaşmaları üzerine bizlerde 2016 yılından itibaren İdari Yargı tarafından kullanılan harçları ve gider avanslarının tek sayfadan takip edilebileceğiniz bir sayfa oluşturmaya karar verdik. 2016 yılından itibaren İdari Yargı (Vergi Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri, Dava Daireleri ) tarafından kullanılan maktu ve nispi harçlar ile bu yıla ait tarafların ödemesi gereken gider avansları listelerini JPEG ve PDF formatı olarak aşağıda paylaşılmıştır. Ayrıca her yıl güncel İdari yargıya ait harçları ve gider avanslarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Tasarruf tedbirlerine uymamak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125/A-c maddesi gereğince kamu görevlisi ‘kurumları tarafından uygulanmasına karar verilen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir