Özürsüz ve İzinsiz Görev Yerinden Erken Ayrılmak

JPEG Formatı
PDF Formatı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar amirlerinden izin almadıkları sürece ve herhangi bir mazeretleri olmadığı sürece görev yaptıkları mahalden erken ayrılamazlar. Mazeretsiz ve amirinden izinsiz görev yerini terk eden memur hakkında kurum tarafından hakkında Uyarma cezası ile cezalandırılması istemiyle disiplin soruşturması açılabilir. Memur kusurlu bulunması halinde hakkında uyarma cezası ile cezalandırılır.

Başlatılan disiplin soruşturmasına karşı disiplin soruşturmasına yapan disilpin amiri veya muhakkik tarafından memurdan savunma  istenmesi gerekmektedir. Savunma alınmadan memura ceza verilemez.  Disiplin soruşturması yürüten tarafından Memura 7 günden az olmamak üzere belirlenen süre içerisinde savunmasını yapması istenir. Bu süre içerisinde savunmasını yapmayan memur, savunma yapma hakkından vazgeçmiş sayılır. Bu nedenle disiplin soruşturması açılan memur belirlenen süre içerisinde kendisini savunması önemlidir.

Yukarıda izinsiz ve mazeretsiz bir şekilde görevine geç gelen memur hakkında başlatılan disiplin soruşturmasına karşı savunma dilekçesi örneği verilmiştir. Dilekçe örneği PDF ve JPEG formatı olmak üzere iki farklı formatta paylaşılmıştır. Dilekçe örnek vasfındadır. Dilekçeyi Word formatında indirip üzerinde değişiklikler yaparak savunma dilekçesi olarak kullanmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

  • Dilekçe İndirme 
  • Site İçi Arama
  • Tavsiyeler 
  • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir