SEGBİS Talep Dilekçesi İndir

Bazı durumlarda taraflardan bazıları, uzlaştırmaya konu suçtan veya başka bir suçtan hükümlü veya tutuklu olabilirler. Bu durumlarda taraflar cezaevinde bulunan taraflara ulaşmasının yolu  ilgili savcılığa müracaat ederek görüşme talebinde bulunulduktan sonra ilgili cezaevinde görüşebilecekleri gibi ikinci usul ise SEGBİS’tir. Şimdi aklımıza SEGBİS nedir sorusu gelebilir. Kısaca SEGBİS’in üzerinde durmanın faydası olacağı kanaatindeyiz. 

SEGBİS NEDİR: 

Mahkemeler ve Savcılıklar Segbis sayesinde çok kısa bir zamanda ülkenin diğer tarafında bulunan tarafla saniyeler içinde bağlantıya geçilerek beyanları tespit edilebilmektedir. Çalışma usulü olarak tarafın beyanı alındıktan sonra (nadir alınırken) yazılı ortama geçerilerek ilgli dosyasına konulmaktadir.   

Taraf tutuklu ve hükümlü ise onunla görüşmenin iki yolu vardır, ya cezaevinde gidip şahısla görüşmek veya daha basiti SEGBİS yoluyladır.

Jpeg Formatı
PDF formatı

Segbis dilekçe örnekleri yan tarafta verilmiştir. Daha kaliteli görüntü için lütfen PDF formatında inçeleyin dilekçeyi indirip bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız lütfen sayfa sonundaki indirme linkini tıklayınız.

Bazı durumlarda taraflar cezaevinde tutuklu ve hükümlü bulunabilmektedir. Uzlaştırmacı bazı durumlarda hükümlü veya tutuklu ile görüşmek isteyebilir, bunu ilgili savcılıktan izin almak suretiyle bizzat taraf ile cezaevinde görüşebileceği gibi bu görüntülü sistemi kullanarak ta yapabilmektedir. Ancak burda bir hususa dikkat etmemiz gerekir. Mahkemeler alınan ifadeyi zabta geçtikleri halede uzlaştırmacılarda bu durum söz konusu değildir. Uzlaştırmacı görüşmelerini gizli yapması, ıslak imzanın alınamaması, yanında dosya ile ilgisi bulunmayan 3. kişinin bulunmaması nedenile yaptığı görüşmeyi veya irade beyanını kağıt ortamına geçemez bu nedenle genellikle uzlaştırmacı SEGBİS görüşmelerini bilgi alışverişi olarak kullanır. Taraf uzlaşmayı kabul veya reddi yönündeki irade beyanında ilgili istinabe (talimat) yazarak yazılı imzasını almak zorundadır. .

Dosyanızda bir taraf hükümlü veya tutuklu ise aşağıdaki butonu tıklayıp indirdiğiniz dilekçeyi kullanabilirsiniz.

Segbis Dilekçesini İndir

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir