Suç Duyurusu Dilekçesi İndir

Meydana gelen bir fiil nedeniyle suç duyurusunda bulunmanız gerekebilir. Suç duyurusu usulüne uygun hazırlanmış olan dilekçeyle veya tutanağa geçerilmek suretiyle Savcılıklar veya kolluk birimlerine (polis veya jandarma) yapılır.

Kaymakamlığa, Valiliğe Suç Duyurusunda Bulanabilirmiyim ?

5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunun 158. maddesi gereğince konusu suç olan ihbarlar İl Valiliklerine, İlçe Kaymakamlıklarına, Mahkemelere dae yapılabilmektedir. Bu durumda kendisine ihbarda bulunulan kurum ihbarı ilgili Cumhuriyet Savcılığına gönderir. .

Daha önce sitemizde yayımlanan Suç Duyurusu sayfamızda PDF formatında paylaşmış olduğumuz dilekçeleri sayfamızda word formatında paylaşıyoruz. Dilekçeleri bilgisayarınıza indirerek üzerlerinde gerekli değişiklik yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir