Vasi Dilekçesi (Akıl Zayıflığı ve Hastalığı Nedeniyle) İndir

Kişi Akıl hastalığı veya zayıflığı nedeniyle kendi temel ihtiyaçlarını göremeyebilir veya kendi işlerini yürütemeyebilir. Akıl Hastalığı veya zayıflığı nedeniyle kişi korumaya ihtiyaç duyuyarsa, işlerini yürütemiyor ise veya başkasının yardımına ihtiyaç duyuyor ise, 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunun 405 maddesi gereğince  bu kişinin kısıtlanması gerekmektedir. 4721 sayılı Kanun gereğince kişi vesayet altına alınarak (kısıtlanarak) kişiye vasi atanabilir.

Yan tarafta JPEG formatında dilekçe örnekleri paylaşılmıştır. Dilekçeleri word formatında bilgisayarınıza indirip üzerinde değişiklik yaparak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki indirme linkine tıklayarak hiçbir engele takılmadan çok basit bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilekçeyi indirmek için aşağıdaki butonları tıklayınız.

  • Dilekçe İndirme 
  • Site İçi Arama
  • Tavsiyeler 
  • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir