Vasi Dilekçesi (Kötü Yönetim ve Kötü Yaşam Nedeniyle) İndir

ttttttt
Savurganlık
Kötü Yaşam
Bağımlılık

Kişiler kötü yaşam tercihleri nedeniyle farkında olarak veya olmayarak kendilerini, ailelerini veya bakmakla yükümlü oldukları kişileri zor duruma düşürebilirler. Kişi savurganlık yapıyorsa, madde bağımlılığı varsa  kötü yaşama tarzı benimsemişse ve bu nedenle kendisini ve ailesini zor duruma düşürmesi ihtimali halinde veya zor duruma düşürmesi halinde kişi vesayet altına alınabilir. Ayrıca kişi bazı  mal varlığını kötü yöneterek kendisi, ailesini zor duruma onları fukaralığa sürüklüyorsa  bu durumda da kişi 5271 sayılı Türk Medeni Kanunun 406 maddesi gereğince kişi vesayet altına alınabilir. Bu durumlarda Yetkili Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından kısıtlanmalarına karar verilebilir.  Yukarıda Bağımlılık ve savurganlık nedeniyle vesayet altına alınma taleplerini içerir dilekçe örnekleri paylaşılmıştır.

PDF formatında paylaşılan örnek dilekçeleri   bilgisayarınıza indirip, üzerinde değişiklik yapmak için lütfen aşağıdaki butonu tıklayarak ulaşabilir.

  • Dilekçe İndirme 
  • Site İçi Arama
  • Tavsiyeler 
  • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Kira Bedelinin Tespiti Dilekcesi İndir

Kiraya veren ve kiralayan kiralanan gayrimenkulu herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın serbestçe belirleyebilir ve bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir