Emire İtaatsizlik ve Resmi Araçların Korunmaması Nedeniyle Açılan Disiplin Soruşturması Savunma Dilekçesi

Örnek 1
Örnek 2

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125/A-a maddesi gereğince kamu görevlisi amiri tarafından verilen görevleri yapmakla yükümlüdürler. Amir tarafından verilen Emirlerin memur tarafından süresi içerisinde eksiksiz yapılması gerekmektedir. Memurlar çalıştığı kurumun araç ve gereçlerine gerekli özeni göstermemek, gerekli bakımlarını yapmak ve onları özenli bir şekilde kullanmakla mükelleftirler. Devlet Memurlara yukarıda yazdığımız eylemleri gerçekleştirmeleri halinde uyarma cezası ile cezalandırılmaları istemiyle soruşturma açılabileceği gibi kimi zaman kayıtsız kalmaları durumunda disiplin cezası ile cezalandırılabilirler. Devlet Memurlarının kurum tarafından tespit edilen esaslara uygun davranması beklenir. bu esaslara karşı kayıtsız kalmaları veya kurumun araç gereçlerinin korumu veya bakımında kayıtsız kalmaları aynı madde gereğince disiplin cezasını gerektirir hallerden sayılır.

Yukarıda yazılı nedenlerle Memur hakkında disiplin soruşturması başlatılmış ise disiplin soruşturmasına yürüten disilin amiri veya muhakik tarafından memurdan savunma  istenmesi gerekmektedir. Disiplin soruşturması yürüten amir veya muhakki tarafından Memura 7 günden az olmamak üzere belirlenen süre içerisinde savunmasını yapması istenir. Bu süre içerisinde hakkında soruşturma açılan memur savunmasını yapmaz ise, savunma yapma hakkından vazgeçmiş sayılır. Bu nedenle disiplin soruşturması açılan memur belirlenen süre içerisinde kendisini savunması önemlidir.

Herhangi bir disiplin soruşturmasında memurun savunması istenmeden memur hakkında disiplin cezası verilemez.

Yukarıda incelemeniz için  PDF ve JPEG formatında verilen Emire İtaatsizlik ve Resmi Araçların Korunmaması Nedeniyle Açılan Disiplin Soruşturması Savunma Dilekçesini Word formatında bilgisayarınıza indirip, üzerinde kendinize göre gerekli değişiklikler yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Paylaştığımız dilekçe örnek mahiyetindedir. Lütfen dilekçeyi Word formatında indirmek için aşağıdaki dilekçe indir butonunu tıklayınız. 

  • Dilekçe İndirme 
  • Site İçi Arama
  • Tavsiyeler 
  • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Tasarruf tedbirlerine uymamak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125/A-c maddesi gereğince kamu görevlisi ‘kurumları tarafından uygulanmasına karar verilen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir