TAHLİYE TAAHHÜTNAMESİ (TAHLİYE SÖZLEŞMESİ)

KİRA SÖZLEŞMESİ (EV KİRA KONTRATI)

Kira Sözleşmesi 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununda tanımlanmıştır. Buradaki tanıma Kira sözleşmesi, Mülk sahibi (kiraya verenin) bir şeyin kullanılmasını veya kullanmayla birlikte ondan yararlanılmasını kiracıya belirli veya belirli olmayan süreli olarak bırakmayı, kiracının da buna karşılık kiraya verene (mülk hahibi) kararlaştırılan kira bedelini ödemeyi üstlendiği bir sözleşme olduğunu söyleyebiliriz.

Bir mülk aldığınızda veya mülk kiraladığınızda en gerekli sözleşmelerden biri kira sözleşmesi diğer adıyla kira kontratıdır. Günümüzde artık ev kiraladığınız zaman doğalgaz, su, elektirik vb hizmetleri alabilmek için kurumlar kira sözleşmesi (kira kontratı) talep etmektedirler.

Sitemiz tarafından hazırlanan kira kontratı (kira sözleşmesi) PDF olarak paylaşılmıştır. Sitemiz tarafından ev kire kontratı örneğini PDF formatında çıkara bileceğiniz gibi yine aynı örneklere ilişkin boş kira kontratı (kira sözleşmesi) Word formatında da paylaşılmıştır.

Bilgisayarda kira kontratı (kira sözleşmesi) PDF‘nı düzenlemek istiyor iseniz, kira sözleşmesi (kira kontradını) word belgesi olarak bilgisayarınıza indirerek boş kira kontatı word formatında rahatlıkla tanzim edebilirsiniz.

Ayrıcaira kontratını pdf formatında bilgisayarınıza indirerek üzerinde kalem, daktilo ile doldurarakta kullanabilirsiniz. Sitemiz tarafından tüm içerikler gibi kira kontratı (kira sözleşmesi) PDF örneklerinin word ve pdf formatında paylaşımında herhangi bir üçret veya reklam kullanılmamaktadır.

Kira sözleşmesi (kira kontratı) word formatında bilgisayarınıza indirmek için lütfen sayfa sonundaki indirme butonuna tıklayınız.

Kira Süresi Nedir ?

Kira sözleşmesi belirli bir süre için yapılabilir. Ancak kira sözleşmeleri belirli olmayan bir süre içinde yapılabilir.

JPEG formatı
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kira-sozlesmesi.png
PDF formatı
 • Belirli Süreli:Kararlaştırılan sürenin geçmesiyle herhangi bir bildirim olmaksızın sona erecek kira sözleşmesi belirli sürelidir. Örneğin tarlanın bir yıllığına üzerindeki mahsulün alınması için yapılan kiralanması Belirli süreli sözleşmelerde kiracı sözleşmenin bitiminden 15 gün evvelinden haber vererek sözleşmeyi sonlandırabilir.
 • Belirsiz Süreli: Taraflar kararlaştırdıkları kiralamada sözleşmenin süresini belli etmemeleri durumudur.

Kira sözleşmesi (kira kontratı) word formatında bilgisayarınıza indirmek için lütfen sayfa sonundaki indirme butonuna tıklayınız.

TAHLİYE SÖZLEŞMESİ

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Tahliye-taahhutnamesi.png
JPEG formatı
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Tahliye-taahhutnamesi.png
PDF Formatı

Bir mülk aldığınızda veya mülk kiraladığında en çok kullanılan bir diğer evrak ise Tahliye Taahhütnamesi (Tahliye Sözleşmesi) ‘dir. Gerekli olabileceğini düşünerek sizler için tahliye sözleşmesi (tahliye taahhütnamesi) pdf formatında paylaşılmıştır. Tahliye Taahhütnamesinde dikkate bulundurmanız gereken hususları sıralamak gerekirse,

 • Tahliye Taahhütnamesi kira sözleşmesinden sonra olmalıdır. (Genellikle taraflar kira sözleşmesi ile birlikte tahliye taahhütnamesini de aynı tarihte imza altına alarak akit kurmaktadırlar, oysa tahliye taahhütnamesi kiralanan mülkün tesliminden sonra yapılması gerekmektedir. Kira sözleşmesi ile, tahliye taahhütnamesi aynı tarihte tanzim edilen sözleşmeler hukuka aykırı bulunmaktadır ve bu husus hakkında açılan kararlarda Yargıtay da yapılan akitleri hukuksuz buşmaktadır.)
 • Tahliye Taahhütnamesi yazılı olmalıdır.
 • Tahliye Taahhütnamesini imzalayacak kişiler bizzat kendileri veya yasal temsilcileri olmalıdır. (Kira sözleşmesi veya taahhütnamelerden kaynaklanan çekişmeli davalarda, tarafların kendilerinin veya yasal temsilcilerinin imzalarının olmaması hak kayıplarına neden olduğu göz ardı edilmemelidir.)
 • Tahliye Taahhütnamesi ile kiralanan mülkte oturacak kişiler evli ise eşlerin her ikisininde taahhütnamede imzası olması gerekmektedir. (Kiraya tutulan mekanda oturacak kişi aile ise taahhütnamede eşler tarafından müştereken imzalanmalıdır. Eşlerden birinin imzası ile kurulan tahliye taahhütnamesi yapılan itirazlar nedicesinde bozulmaktadır)
 • Tahliye Taahhütnamesi ile kiralananın kiralayan tarafından belirli bir süre sonra boşaltmasını taahhüt etmesi

PDF formatında paylaşılan Tahliye Taahhütnamesi (Tahliye Sözleşmesi)‘nı bilgisayarınıza indirerek daktilo veya tükenmez kalem ile boşlukları doldurarak sözleşmeyi rahatlıkla tanzim edebilirsiniz.

Ayrıca yine sitemiz tarfından paylaşılan boş tahliye sözleşmesi (boş tahliye taahhütnasi) word formatında bilgisiyarınıza indirerek bilgisayar üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak bilgisayarda Tahliye Taahhütnamesi (Tahliye Sözleşmesi) hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Sitemiz tarafından tüm içerikler gibi tahliye taahhütnamesi (tahliye sözleşmesi) örneklerinin word ve pdf formatında paylaşımında herhangi bir ücret veya reklam kullanılmamaktadır. Lütfen sitemiz tarafından paylaşılan örneklerin Word formatında bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki butonları kullanınız.

 • Dilekçe İndirme 
 • Site İçi Arama
 • Tavsiyeler 
 • Uyarı
   🙂  | Sitemizde paylaşılan tüm dilekçeler herhangi bir reklam veya üyelik gerektirmeden içerik devamında paylaştığımız linklerle veya butonlar vasıtasıyla pratik bir biçimde word formatında rahatlıkla indirebilirsiniz
😮    | Merak ettiğiniz bir konu veya dilekçeyi site içi arama motoru “ekranın sağ üst kısmında bulunan “Konu veya Dilekçe Ara” kısmında sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşamadığınız bilgiler veya sitemizde yayımlanmasını istediğiniz içerikler için bizimle irtibata geçiniz
   🙂  | Sitemizde yayımlanan dilekçeler örnek vasfındadır. Çekişmeli hukuki konularda, her olay kendi içerisinde farklılıklar barındırdığından www.dilekceindir.com bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye eder. Kar amacı gütmeyen sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için lütfen içeriklerimizi paylaşın ve sitemizi tavsiye ediniz.
🙁 | Sitemizde yayımlanan  içerikler  www.dilekceindir.com tarafından üretilmiştir.  Sitemizden izin alınmaksızın başka bir site vasıtasıyla paylaşılması veya yayılması yasaktır.

Yönetici admin

Merhaba, ben Öncay, dilekceindir.com'un kurucusuyum, siteyi kurarken temel amacım, herkesin anlayabileceği sade bir site hazırlamaktı. Okumak istediğiniz yazıların veya indirmek istediği belgeleri rahatlıkla ulaşabilmenizi ve birkaç tıkla halletmenizi hedefledim. Umarım amacıma ulaşmışımdır. İyi çalışmalar diliyorum.

İlginizi çekebilir

Tasarruf tedbirlerine uymamak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125/A-c maddesi gereğince kamu görevlisi ‘kurumları tarafından uygulanmasına karar verilen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir